EVDE BAKIM HİZMETİ NEDİR?


Evde bakım hizmeti, kişiye özel bir hizmettir. Sağlık kuruluşuna gerek kalmadan ve sağlık kuruluşunda sıra beklemeden kişinin kendi evinde sağlık hizmetini almasıdır. Bu amaçla hekimlik, hemşirelik, hasta bakımı, yoğun bakım hizmetleri kişinin evinde verilebilmektedir. Özellikle sağlık problemlerini nedeni ile yatağa bağımlı hale gelmiş veya bir kısım hareket kabiliyetini yitirmiş hastaların yanında, yoğun iş ve hayat temposu gibi nedenlerle sağlık kuruluşuna gelemeyenler için bu hizmetler verilebilmektedir.

Evde bakım hastaları için verilebilecek hizmetler,  Evde muayene.( Muayene ve tıbbi danışmanlık) Evde hemşire. (Enjeksyon pansuman ve yara bakımı ateş ve nabız ölçümü sonda takma ve çıkarma serum uygulamaları trakeal aspirasyon hijyenik bakımları) evde hasta bakıcı hizmetleridir.

Verilen bu hizmetler çeşitli sağlık kuruluşları tarafından verilebilmektedir. Polikliniğimizde bu hizmetleri vermekteyiz. Evde hemşirelik ve evde hasta bakıcılık hizmetlerini yarı zamanlı ve tam zamanlı olarak devamlı verebilmekteyiz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir