Akupunktur İle Zayıflama 4 yorum

Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur İle Zayıflama

Akupunktur İle Zayıflama

Günümüzde birçok sağlık sorunu için kullanılan Akupunktur İle Zayıflama bir çeşit alternatif tedavi yöntemidir.

Vücudumuzun belirli alanlarına ince iğneler yardımı ile yapılan bu uygulama kilo vermek için de kullanılan yöntemlerden biridir. Yanlış beslenme ve egzersiz eksikliği kilo almanın en önemli sebeplerinden biridir. Vücuttaki bu yağlanmadan kurtulmak için ise diyet programlarına ek olarak akupunktur tedavisi de uygulanabilir.

Akupunktur ile Nasıl Zayıflanır?

Akupunktur, ile zayıflama, hızlı ve güvenli kilo vermede önemli bir rol oynar. Fakat  burada dikkat edilmesi gereken şey zayıflamak için doğru noktalara uygulama yapılmasıdır.

Akupunktur uygulaması vücutta endorfin salgılanmasını artırdığı için metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştırır. Bu uygulamada elektro stimülasyonlar kullanılır. Akupunktur iğneleri uygulama yapılacak alanlarda 45 dakika bekletilir. Bunda amaç belirlenen alanlara baskı uygulayarak iştahı azaltmaktır. Yapılan baskı vücutta daha fazla endorfin salgılanmasını sağlayarak zayıflamaya yardımcı olur.

Akupunktur ile zayıflama süreci ilk beş günde her gün uygulanabilir. Daha sonraki uygulamalarda 2 ya da 3 haftaya kadar çıkarılabilir. Seans miktarı ve aralıkları doktor tarafından belirlenmelidir. Kişiler kendine göre bir uygulama takvimi oluşturma yoluna başvurmamalıdır.

 

Akupunktur Yöntemi İle Zayıflamanın FaydalarıAkupunktur İle Zayıflama

Akupunktur beyinde, hipotalamus bölgesinde bulunan iştah merkezini etkileyerek iştahın azaltılmasına yardımcı olur. Bu şekilde gün içerisinde oluşan yemek yeme isteği de azaltarak zayıflamaya yardımcı olur.

Akupunktur midedeki asit salgısını dengeler ve açlığa bağlı mide kazınmasını ve mide yanmasını azaltarak sağlıklı bir diyet uygulamanıza yardımcı olur.

“Akupunktur ” tedavisi diyetin neden olduğu halsizliği ve yorgunluğu azaltıp kişinin enerji seviyesinin yükselmesini düzenler.

Akupunktur tedavisi metabolizmayı hızlandırarak bu şekilde daha hızlı kilo verilmesini sağlar.

Akupunktur tedavisi serotonin ve endorfin seviyesinin artmasını sağlayarak bu şekilde huzur verir ve kişide mutluluk hissi uyandırır.

Polikliniğimizde, obezite tedavisinde olan kişilere düzenli son teknoloji ile profesyonel vücut analizi yapılmaktadır.

Akupunktur randevusu almak için lütfen kliniğimizin telefon numaralarından bizi arayınız.

 

Akupunktur İle Zayıflama konusunda dikkat edilmesi gereken hususlarAkupunktur İle Zayıflama

Akupunktur tedavisi ile birlikte beslenme düzeninde de bazı değişiklikler olmalıdır. Meyve ve sebze odaklı bir beslenme planı hazırlanmalıdır. Düşük karbonhidrat ve yağ alımı dikkate dilmesi gereken huşulardan biridir. Yine lif ve protein açısından zengin besinlerin tüketilmesi de önerilir. Lifli besinler sindirim sisteminin daha sağlıklı ve hızlı çalışmasını sağladığı için kas hacmini artırır ve yağ hacmini azaltır.

Zayıflamada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de stresin azaltılmasıdır. Bu nedenle yoga, meditasyon ve nefes egzersizleri düzenli olarak yapılabilir.

Zayıflamada önemli bir husus da hareketli bir yaşam tarzının oluşturulmasıdır. Her gün düzenli olarak 30 dakika koşu ya da 45 dakika yürüyüş yapılabilir. Haftada 3 ya da 4 gün aerobik egzersizleri ya da ağırlık egzersizleri de uygulanabilir.

Zayıflama sürecinde bitkisel çayların da düzenli olarak tüketilmesi tavsiye edilir. Mate çayı, oolong çayı, yeşil çay ya da rezene, anason ve papatya çayı gibi bitkisel çaylar yağ yakıcı özelliklere sahip çaylardır.

Her gün mutlaka 3 litre kadar su tüketme unutulmamalıdır. Su tüketiminin yeterli olması metabolizmayı ve yağ yakım sürecini hızlandırarak dengeyi sağlar.

Akupunktur açlık hissini azaltır. Mide ekşimesi ve mide kazınması gibi belirtileri azaltır. Ayrıca halsizlik ve yorgunluğu da azaltan özelliklere de sahiptir.

 Akupunktur İle ZayıflamaAkupunktur sonrası kilo alınır mı?

Akupunktur tedavisi sonrasında verilen kiloların geri alınması en yaygın şikayetlerden biridir. Bunun sebebi tedavi sonrası yanlış beslenmedir. Akupuntur süreci ve sonrasında sağlıklı ve dengeli bir beslenme planına uyulmalıdır. Bu şekilde kiloların tekrar alınması önlenir. Ayrıca düzenli egzersiz ile vücut sıkılığı da korunmalıdır. Akupunktur ile 1 ayda yaklaşık 4 ila 6 kilo verilir. Verilen kilo miktarı kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Akupunktur kaç seans yapılır?

Akupunkturda tedavi süreci ve seans sayısı uygulama yapılacak kişiye göre değişiklik gösterir. Akupunktur tedavisi kilo vermeye yardımcı olur ancak kilo vermek için tek başına yeterli değildir. Kişi beslenme hatalarına devam ettiği sürece tekrar kilo alınabilir. Verilen kiloların geri alınmaması için meyve ve sebze odaklı bir diyet programı da uygulamak gerekir.

 


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 yorum “Akupunktur İle Zayıflama